Ismét magyar tulajdonba kerül a Budai Vár egyik legfontosabb építészeti öröksége, a Táncsics Mihály utca 9. szám alatti épület. Az épület magyar történelmi emlékhely, a XVIII. században több közéleti személy is raboskodott az épületben. A márciusi ifjak 1848. március 15-én innen szabadították ki Táncsics Mihály írót, politikust, aki azután 1860-tól 1867-ig újra itt raboskodott. Az épületben nem csak őt, hanem Kossuth Lajost, Wesselényi Miklós bárót, Batthyány Lajos grófot, Czuczor Gergelyt, Károlyi István grófot és Jókai Mórt is tartották fogva hosszabb-rövidebb ideig.
Az épület 66 éven keresztül az Egyesült Államok tulajdona volt, és tengerészgyalogosok laktak benne, innen kapta a Tengerészgyalogosok Háza elnevezést. Az ingatlancseréről a tárgyalások már 2006-ban megkezdődtek, aminek következtében az Egyesült Államok a volt Táncsics-börtön épületegyüttesét visszaszolgáltatta Magyarországnak. Az ingatlancsere-egyezményben a két ország megegyezett abban, hogy az Egyesült Államok a Táncsics-börtönt is magában foglaló ingatlant két másik, a Béla király út 1-3., és Széchenyi rakpart 12. alatti épületekkel együtt visszaadja a magyar államnak, cserébe Magyarország felújítja 2,5 milliárd forintért a Szabadság tér 10. és 11. alatt álló épületeket, amelyek az amerikai nagykövetség mellett állnak.
A csereként szolgáló bécsi szecessziós stílusú épületkomplexum teljes körű átépítése elhúzódott a hosszadalmas beszerzési eljárások, valamint az első kivitelező csődje miatt. Ez idő alatt az amerikai biztonsági követelmények is többször megváltoztak. Ezért kerülhetett sor az átadásra nyolc évvel a tárgyalások megkezdése után.
Az ünnepélyes átadáson, és zászlólevonó ünnepségen M. André Goodfriend ideiglenes ügyvivő mondott beszédet.
„Jó napot kívánok mindenkinek – a tengerészgyalogosoknak, a Nagykövetség magyar és amerikai munkatársainak és a sajtó képviselőinek. Üdvözlöm Önöket, és szeretnék mindenkit meghívni, velem együtt legyen ma tanúja Követségünk történelme egy olyan pillanatának, amelyre valamennyien büszkeséggel, tisztelettel, és némi szomorúsággal tekinthetünk. Pár perc múlva Bradford tizedes, Leslie tizedes, Wehrhahn tizedes and Slappy őrmester utoljára fogják e helyen levonni, összehajtani és elvinni az amerikai zászlót. A tengerészgyalogosok ezt a műveletet is ugyanúgy fogják végrehajtani, mint minden más műveletet – méltósággal, egységben és a kötelességtudóan. Hamar megleszünk. Miután befejezték a műveletet és a zászlót utoljára levonták, a mi jelenlétünk ebben a történelmi épületegyüttesben véget ér. Ez az ingatlan visszakerült Magyarországhoz és már Magyarországé, olyan hely, ahol mostantól fogva a magyar nemzetiszínű zászló fog lobogni.